Sokan talán nem is tudnak róla, hogy egyéb biztosításaik is tartalmazhatnak balesetbiztosítási fedezetet. Pedig számos lakásbiztosítási csomag is tartalmaz balesetbiztosítási elemeket.
A baj mindig mással történik, velünk sosem...vagy mégis? A-tól Z-ig átvettük, hogy mit fedez a balesetbiztosítás, hol érvényes és hogyan kell bejelenteni a balszerencsés esetet a biztosító felé.
Az ünnepi készülődésben sokan ki se látnak a rengeteg teendő mögül, a kapkodás azonban könnyen sérülésbe torkollhat. Cikkünkben a télen gyakran előforduló sérüléseket vesszük sorra.
Míg korábban reggelente „mentünk a dolgunkra”, bevásárlás, szabadidős programjaink után érve csak haza, úgy mostanság életterünk szinte kizárólag otthonunkra korlátozódott. Ezzel azonban nőttek a rizikófaktorok is a ház körül, óvatosabbnak kell lennünk!
Nem mindenkinek egyértelmű a különbség a baleset- és az utasbiztosítás fogalma között. Pedig szinte egy lapon sem lehet említeni őket; olyan, mintha az almát a körtével akarnánk összehasonlítani. Az igaz, hogy biztosítástípusokról van szó, amik természetesen azért vannak, hogy kár esetén segítsenek nekünk, mindezt azonban teljesen máskor, máshogyan és máshol teszik.
Gyermekeink kalandvágya gyakran párosul merészséggel, melyekből sajnos sokszor születnek kisebb-nagyobb sérülések. Szülőként nem vagyunk ugyan mindenhatók, de segíthetünk a leggyakoribb balesetek megelőzésében. Lássuk, mit tehetünk szülőként, hogy csökkentsük a kockázatot:
Jön a jó idő, futás a szabadba! Fára mászás, fogócska, bunker-építés és a többi. Nem lehetünk ott mindenhol gyermekünk árnyékaként, de megtehetjük a tőlünk telhető maximumot: felkészíthetjük őket legjobb tudásunk szerint a nagybetűs élet fokozottan balesetveszélyes helyzeteire. Már csak arra kell rájönnünk, vajon milyen válogatott rosszaságokon járhat az eszük...